Blog > Komentarze do wpisu

Drogi sprzęt czy tani kompakt?

Jeżeli zamierzacie kupić sobie aparat fotograficzny to przed wami kilka bardzo istotnych decyzji do podjęcia. Przede wszystkim powinniście wiedzieć jakie zdjęcia i gdzie będziecie robić. Czy ma to być aparat do robienia kilku fotek na okolicznościowych imprezach. Czy może wasz sprzęt musi być bardziej profesjonalny bo na przykład zamierzacie fotografować sprzedawane przedmioty.

Musicie także wiedzieć, że to nie sprzęt będzie robił z was profesjonalistów a przede wszystkim wasze umiejętności. Wiele znanych fotografików na co dzień robi swoje zdjęcia zwykłymi aparatami cyfrowymi i trzeba im przyznać, że mają prawdziwy talent bo ich fotografie są naprawdę niebywałe. Taki na przykład Terry Richardson, który jest amerykańskim fotografem słynie z robienia bardzo prowokacyjnych zdjęć, i przede wszystkim z robienia zdjęć do wielkich kampanii reklamowych zwykłym kompaktem. Jak widać nie liczy się sprzęt tylko talent i umiejętności.

Obecnie najczęściej mamy do czynienia z aparatami cyfrowymi oraz z lustrzankami, czym one się różnią? Przede wszystkim cyfrowe lustrzanki wyposażone są w migawki których brak z cyfrówkach. Dlatego też na zdjęciach z tych drugich czasami wychodzą szumy. Poza tym robiąc zdjęcia lustrzanką należy patrzeć w wizjer. Aparaty lustrzane dają nam także możliwość zmieniania obiektywów. To jaki sprzęt powinniśmy wybrać uzależnione jest także od naszych zasobów finansowych, jeżeli będziemy robili zdjęcia tylko na własny użytek to nie ma co przepłacać. 

wtorek, 02 lipca 2013, mlolekm

Polecane wpisy

  • Podstawy fotografii

    Robienie zdjęć to idealny sposób na uwiecznienie różnych chwil w życiu. W naszych czasach aparat praktycznie towarzyszy nam przez całe życie, jeżeli nie posiada