Blog > Komentarze do wpisu

Podstawy fotografii

Robienie zdjęć to idealny sposób na uwiecznienie różnych chwil w życiu. W naszych czasach aparat praktycznie towarzyszy nam przez całe życie, jeżeli nie posiadamy takiego sprzętu to przecież są jeszcze telefony komórkowe w których wbudowane są aparaty. Co prawda zdjęcia robione w ten sposób nie zawsze należą do udanych, ale jeśli nie mamy nic innego pod ręką to każda alternatywa jest dobra.

Wielu z nas pasjonuje się fotografią, robimy zdjęcia nie tylko na rodzinnych imprezach czy na wakacjach, ale fotografujemy przyrodę i martwe przedmioty. Jeżeli chcecie robić dobre zdjęcia to liczy się nie tylko profesjonalny aparat, ale przede wszystkim umiejętności. Doskonale znamy kilku bardzo dobrych fotografików, którzy pracują na zwykłych kompaktowych aparatach a ich zdjęcia są bardzo udane i docenianie.

Podstawą dobrego zdjęcia jest ustawienie naszego sprzętu. Co prawda większość aparatów ma tak zwany tryb automatyczny lub gotowe programy do robienia zdjęć w różnych warunkach nie mniej jednak sami możemy ustawiać przybliżenie, oświetlenie i różne parametry. I teraz w zależności od tego co chcemy sfotografować musimy skupić się na pierwszym lub drugim planie. Jeżeli zdjęcie ma być jak z pocztówki to liczy się przede wszystkim krajobraz, dobrze jest uchwycić jakąś niebanalną sytuację, to zawsze wzbudza podziw. Poza tym warto jest robić zdjęcia na których nie dzieje się zbyt wiele, jakiś harmider i nieład nieładnie wychodzi na fotografiach. Lepiej jest poczekać na ciekawą sytuację niż klikać kilkadziesiąt zdjęć bez sensu. 

wtorek, 02 lipca 2013, mlolekm

Polecane wpisy

  • Mój pierwszy aparat

    Zdjęcia stanowią niezwykłą pamiątkę, robi się je nie tylko podczas ważnych uroczystości, ale także na co dzień czy w trakcie wakacji. Dawniej wywoływanie zdjęć

  • Drogi sprzęt czy tani kompakt?

    Jeżeli zamierzacie kupić sobie aparat fotograficzny to przed wami kilka bardzo istotnych decyzji do podjęcia. Przede wszystkim powinniście wiedzieć jakie zdjęci