RSS
środa, 14 sierpnia 2013

Zdjęcia stanowią niezwykłą pamiątkę, robi się je nie tylko podczas ważnych uroczystości, ale także na co dzień czy w trakcie wakacji. Dawniej wywoływanie zdjęć związane było z pewnym napięciem, zanim zobaczyliśmy taką fotkę musiało minąć kilka dni. teraz sytuacja wygląda całkiem inaczej i w dobie cyfrowych aparatów zdjęcie można zobaczyć od razu i kiedy ujęcie wyjdzie źle to zawsze je można usunąć.


Jeżeli planujesz zakup nowego aparatu fotograficznego to musisz mieć na uwadze kilka istotnych funkcji, które ułatwią Ci fotografowanie. I tak zaczynając od samego początku zwracaj uwagę na rozdzielczość swojego aparatu. Dawniej pięć milionów pikseli to była wartość, która nam wystarczała. Teraz nawet niektóre smartfony mają większą rozdzielczość w swoich aparatach i dlatego też dziesięć czy czternaście milionów pikseli powinno być najlepszym wyborem. Poza tym aparat cyfrowy powinien mieć także spory zoom optyczny, pozwoli to na robienie zdjęć z dużego przybliżenia. Dzięki zoomowi optycznemu zdjęcie na traci na jakości. Zoom optyczny w nowych aparatach to zazwyczaj od pięciu nawet do kilkunastu razy. Kwestią numer trzy jest to czy Twój aparat będzie miał tradycyjne akumulatorki, które trzeba będzie ładować w specjalnej ładowarce. Zdecydowanie lepszą opcją jest ładowanie za pomocą kabla. Po pierwsze taki aparat dłużej wytrzymuje a po drugie nie będziemy musieli co jakiś czas wymieniać akumulatorków. Nie bez znaczenia jest są także dodatkowe funkcje jak moduł Wi-Fi czy Bluetooth bo to dzięki nim szybko będziemy mogli podzielić się swoimi zdjęciami z przyjaciółmi.

17:18, mlolekm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 lipca 2013

Jeżeli zamierzacie kupić sobie aparat fotograficzny to przed wami kilka bardzo istotnych decyzji do podjęcia. Przede wszystkim powinniście wiedzieć jakie zdjęcia i gdzie będziecie robić. Czy ma to być aparat do robienia kilku fotek na okolicznościowych imprezach. Czy może wasz sprzęt musi być bardziej profesjonalny bo na przykład zamierzacie fotografować sprzedawane przedmioty.

Musicie także wiedzieć, że to nie sprzęt będzie robił z was profesjonalistów a przede wszystkim wasze umiejętności. Wiele znanych fotografików na co dzień robi swoje zdjęcia zwykłymi aparatami cyfrowymi i trzeba im przyznać, że mają prawdziwy talent bo ich fotografie są naprawdę niebywałe. Taki na przykład Terry Richardson, który jest amerykańskim fotografem słynie z robienia bardzo prowokacyjnych zdjęć, i przede wszystkim z robienia zdjęć do wielkich kampanii reklamowych zwykłym kompaktem. Jak widać nie liczy się sprzęt tylko talent i umiejętności.

Obecnie najczęściej mamy do czynienia z aparatami cyfrowymi oraz z lustrzankami, czym one się różnią? Przede wszystkim cyfrowe lustrzanki wyposażone są w migawki których brak z cyfrówkach. Dlatego też na zdjęciach z tych drugich czasami wychodzą szumy. Poza tym robiąc zdjęcia lustrzanką należy patrzeć w wizjer. Aparaty lustrzane dają nam także możliwość zmieniania obiektywów. To jaki sprzęt powinniśmy wybrać uzależnione jest także od naszych zasobów finansowych, jeżeli będziemy robili zdjęcia tylko na własny użytek to nie ma co przepłacać. 

11:23, mlolekm
Link Dodaj komentarz »

Fotografia to bardzo zajmujące zajęcie, mnóstwo osób uwielbia robić zdjęcia. Po latach będziemy mogli usiąść w wygodnym fotelu i wspominać, a fotografie to doskonały sposób na zachowanie wielu chwil. 

Bez względu na to czy zdjęcia robisz tylko i wyłącznie dla siebie czy może chcesz się nimi dzielić ze światem, potrzebny Ci będzie dobry aparat. Obecnie najczęściej używa się aparatów cyfrowych. Na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów? Przede wszystkim dobry aparat cyfrowy to co najmniej dziesięć mln pikseli rozdzielczości. Poza tym liczy się mocny zoom cyfrowy, im będzie on większy tym lepiej dla nas. Dzięki temu będziemy mogli robić dobre zdjęcia nawet z dużej odległości. Poza tym musimy mieć możliwość rozbudowania pamięci wewnętrznej, dobre aparaty to dużej rozdzielczości zdjęcia, które zajmują więcej miejsca, więc taka 4 lub 8 GB karta zewnętrzna to minimum. W aparacie liczy się także mocny akumulator, bo przecież nie chcemy aby w trakcie robienia interesujących zdjęć wysiadła nam bateria. 

Poniżej opis kilku modnych i dobrych modeli:

Sony Cyber Shot DSC WX 200 - to idealny kompaktowy aparat dla każdego miłośnika fotografii. Aparat ma bardzo dużą rozdzielczość 18 mln Pikseli i 10-cio krotny zoom optyczny. Przekątna ekranu to 2,7 cali. Aparat ma wbudowany moduł Wi Fi dzięki któremu będziesz mógł zrobione zdjęcia od razy wysyłać do znajomych i na portale internetowe.

Drugi model to Nikon Coolpix P520 - jest to bardzo profesjonalny sprzęt, który daje nam aż 42 krotny zoom optyczny. Robiąc zdjęcia tym aparatem wydobędziesz każdy najmniejszy szczegół nawet z drobnej biżuterii czy zegarka. Aparat nagrywa filmy w jakości Full HD i robi zdjęcia w nowoczesnej formie 3D. 

11:21, mlolekm
Link Dodaj komentarz »

Robienie zdjęć to idealny sposób na uwiecznienie różnych chwil w życiu. W naszych czasach aparat praktycznie towarzyszy nam przez całe życie, jeżeli nie posiadamy takiego sprzętu to przecież są jeszcze telefony komórkowe w których wbudowane są aparaty. Co prawda zdjęcia robione w ten sposób nie zawsze należą do udanych, ale jeśli nie mamy nic innego pod ręką to każda alternatywa jest dobra.

Wielu z nas pasjonuje się fotografią, robimy zdjęcia nie tylko na rodzinnych imprezach czy na wakacjach, ale fotografujemy przyrodę i martwe przedmioty. Jeżeli chcecie robić dobre zdjęcia to liczy się nie tylko profesjonalny aparat, ale przede wszystkim umiejętności. Doskonale znamy kilku bardzo dobrych fotografików, którzy pracują na zwykłych kompaktowych aparatach a ich zdjęcia są bardzo udane i docenianie.

Podstawą dobrego zdjęcia jest ustawienie naszego sprzętu. Co prawda większość aparatów ma tak zwany tryb automatyczny lub gotowe programy do robienia zdjęć w różnych warunkach nie mniej jednak sami możemy ustawiać przybliżenie, oświetlenie i różne parametry. I teraz w zależności od tego co chcemy sfotografować musimy skupić się na pierwszym lub drugim planie. Jeżeli zdjęcie ma być jak z pocztówki to liczy się przede wszystkim krajobraz, dobrze jest uchwycić jakąś niebanalną sytuację, to zawsze wzbudza podziw. Poza tym warto jest robić zdjęcia na których nie dzieje się zbyt wiele, jakiś harmider i nieład nieładnie wychodzi na fotografiach. Lepiej jest poczekać na ciekawą sytuację niż klikać kilkadziesiąt zdjęć bez sensu. 

11:19, mlolekm
Link Dodaj komentarz »